Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

Bu bölüm sitenin genel kullanım şartlarını, bununla ilgili genel kuralları ve yasal sorumlulukları içermektedir.

Lütfen, Apsuva Dijital Baskimerkezi’ne ait pankarfabrikasi.cominternet sitesini kullanmadan önce aşağıda yazılı olanları dikkatli bir şekilde okuyunuz.  Apsuva Dijital Baskı Merkezi  veya pankarfabrikasi.comberaberce veya ayrı ayrı olarak aşağıda Apsuva Dijital Baski Merkezi  olarak kullanılmaktadır.

www.pankarfabrikasi.comsitesini ziyaret etmek için üye olmanız gerekmemektedir. Ancak site içerisinden alışveriş yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye olduğunuz durumda www.pankarfabrikasi.comsitesinden satın alma ve diğer işlemleri yapabilirsiniz. Üye olduğunuzda Apsuva Dijital Baskı Merkezi ’in kişisel bilgilerinize ulaşmasına ve aşağıda belirtildiği şekilde bu bilgilerin işlenmesine onay verirsiniz.

Eğer bu sayfada belirtilen şartların herhangi biri sizin için uygun değilse lütfen pankarfabrikasi.comsitesini kullanmayınız. Siteyi kullanmanız ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurmanız bu sayfalarda yazılı şartları peşinen kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

pankarfabrikasi.comaşağıda belirtilen genel ve özel koşulları dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. pankarfabrikasi.com.com’u ziyaret ettiğinizde bu sayfayı da tekrar ziyaret etmeniz ileride değişebilecek üyelik ve kullanım şartlarını görmeniz açısından önemlidir.

Siteyi kullanırken güncel üyelik koşullarını incelemeniz sizin sorumluluğunuzda olup, güncel üyelik koşullarına onay verdiğiniz kabul edilmektedir.

1. Kullanım ve Güvenlik Kuralları

pankarfabrikasi.comüyesi olan herkese açık bir sitedir. Tüm üyeler için verilen hizmetler, Gelişmiş Üyelik haricinde veya aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir.

Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

1.a. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgileri, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan bilgilerin siteye kaydedilmesi durumunda.

1.b. Sitede yer alan çalışmaların ve içeriğin kısmen veya tümüyle kopyalanarak farklı amaçlarla kullanılması veya kullanılmaya çalışılması durumunda.

1.c. Üyelere verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılması durumunda (Şifresinin başka kişiler tarafından kötü niyet ile kullanılmasından da) doğrudan ÜYE sorumludur. Aynı şekilde ÜYE, internet ortamında bir başkasının IP adresini, elektronik posta adresini, kullanıcı adını ve sair bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük ÜYE’ye aittir.

1.d. Sitenin genel güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi durumunda.

1.e. Üyenin/Kullanıcının, pankarfabrikasi.comkampanyalarının, pankarfabrikasi.com.com’in satış sisteminin veya internet sitesinin herhangi bir açığından (teknik, vs.) faydalanarak, pankarfabrikasi.com.com’e zarar vermesi, haksız bir menfaat sağlaması, tekrarlanan uygulamalar yapması, gerçeğe uymayan fiilleri, kampanya veya satış koşullarında istenen şartları sağlamamasına rağmen, bunlardan yararlanması gibi pankarfabrikasi.com.com’in kampanyalarının, satış sisteminin veya internet sitesinin kötüye kullanılmasının pankarfabrikasi.comtarafından tespit edilmesi durumunda, pankarfabrikasi.com.com’in kanunundan doğan tüm haklarının yanında söz konusu işlemleri iptal etme; kullanıcının üyeliğine son verme; satış sözleşmesini tek taraflı olarak derhal feshetme hakkı bulunmaktadır.

1.f pankarfabrikasi.comüzerinde ÜYE’lere verilen hediye çekleri ve indirimler, satılamaz, internet üzerinden pankarfabrikasi.comsistemleri haricinde takas edilemez, paylaşılamaz, devredilemez. Sitenin teknik açıklarından faydalanılarak internet üzerinde satışa sunulan hediye çeklerinin kullanılmasına müsaade edilmez. Her alışverişinizde sadece bir hediye çeki kullanabilirsiniz. Sadece hediye çeki veya indirim kullanmak için oluşturulan ve/veya aktif olmayan üyelikleri pankarfabrikasi.comkendi inisiyatifinde olarak iptal edebilir.

2. İçerik Kullanımı

2.a. pankarfabrikasi.com.com’de sunulan görsel, yazılı içerik kişisel kullanım içindir. pankarfabrikasi.com.com’un içeriğinde yer alan bütün yazıların, grafiklerin, fotoğrafların, videoların, animasyonların seslerin her hakkı saklıdır. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz ve kaynak göstermeden kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya pankarfabrikasi.com.com’un izni olmadan link vermek yasaktır.

2.b. Ayrıca bu sayfaların tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan ve her hakkı pankarfabrikasi.com.com’e ait olan yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır.

2.c. pankarfabrikasi.com.com, her türlü eleştiriye açıktır. Sitemize iletilen tüm bu eleştiriler mülkiyetimizde olup, pazarlama amacıyla kullanılabilir.

3. Sorumluluklar

3a. pankarfabrikasi.com.com’u ziyaret eden kullanıcıların bilgileri kullanıcılara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Elde edilen bilgiler, gizlilik prensiplerine bağlı kalmak kaydıyla, içerik bölümümüzü zenginleştirmek ve iyileştirmek amacı ile reklam, iletişim ve emailing hizmetleri vb. konularda işbirliğine gittiğimiz firmalarla paylaşılmaktadır. Amacımız, sitenin sizin istediğiniz özelliklerde olmasını ve site gelişimini sağlamaktır.

3.b. pankarfabrikasi.comüyesi, kayıt işlemlerini tamamlanıp elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile, elektronik posta adresini ve şifresini girerek pankarfabrikasi.comsitesini kullanmaya başlayabilir ve alışveriş yapabilir.

3.c. Üye, pankarfabrikasi.comsitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile pankarfabrikasi.com.com’in hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk üye’ye aittir.

3.d. İşbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya pankarfabrikasi.comsitesinde bildirilen genel kurallara uymaması nedeniyle, pankarfabrikasi.comtarafından geçici veya sürekli olarak üye’nin pankarfabrikasi.com.com’dan yararlanması engellenebilir ve/veya üyeliği iptal edilebilir.

3.e. Üye, diğer üyelerin ve ziyaretçilerin pankarfabrikasi.com.com’i kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlarla yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Verileri yanıltıcı hile girişimlerinde bulunamaz. Aksi takdirde üyeliğinin sonlandırılacağı gibi bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.

3.f. pankarfabrikasi.comile yapılan mesajlaşmaların yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır ve pankarfabrikasi.comtarafından önerilmektedir. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden ve hasar görmesinden pankarfabrikasi.comsorumlu tutulamaz.

3.g. Üye, pankarfabrikasi.com.com’den kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz.

3.h. Üyeliği iptal etme ve hesap silme işlemi, müşterinin talebi üzerine pankarfabrikasi.comtarafından yapılır. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.

3.i. pankarfabrikasi.comya da üyenin kendisi tarafından sonlandırılan üye hesabına ait her türlü kaydı pankarfabrikasi.comsilip silmemekte serbesttir, üye silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz. Bu durumda, pankarfabrikasi.com.com’in kişisel bilgilerin kullanımı kapsamında almış olduğu onaylar ile 3. Kişilere alınan izinler kapsamında paylaştığı kişisel veriler ile ilgili bir sorumluluğu olmayacaktır.

3.j. Sitenin üyelerinin birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin sorumluluğundadır.

3.k. Aynı zamanda bu sitede ziyaretçilere bilgi sağlamak ve kolaylık sağlamak amacı ile yer alan linkler (farklı internet sitelerine yönlendiren bağlantılar) ile ilgili olası riskler ziyaretçilere aittir.

3.l. Sitenin belirli yerlerinde bölüme özgü farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen ilgili kuralları kabul etmiş sayılır.

3.m. Üyelerimize ait satın alma işlemlerinde Kredi kartı bilgilerin gizliliğini korumaya yönelik prensip ve uygulamaları öğrenmek için lütfen “Gizlilik Sözleşmesi” sayfasını ziyaret ediniz.

ÜYE, Servisten faydalanmaya başlandığı andan itibaren bu katılım sözleşmesinin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. ÜYE işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle pankarfabrikasi.com.com’in uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin edecek olup, pankarfabrikasi.com.com, ÜYE’nin sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için ÜYE’ye aynen rücu hakkını haizdir.

4. pankarfabrikasi.com.com’in Hak ve Yükümlülükleri

4.a. pankarfabrikasi.com.com, üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında, yararlandırılacağını, kabul ve taahhüt eder.

4.b. pankarfabrikasi.comtaahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, mevzuata uyum sağlamak için, teknik veya çeşitli ihtiyaçlardan dolayı işbu sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. pankarfabrikasi.com.com’in her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurmak, servisin içeriğini değiştirmek veya iptal etmek hakkı vardır. Üye işbu tasarrufu peşinen kabul eder. pankarfabrikasi.com.com, yenilenmiş güncel kullanım şartlarını yine aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlanacak, gerek gördüğü takdirde elektronik posta ile üyeye bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, pankarfabrikasi.com.com’de yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve pankarfabrikasi.comsitesinin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır. Değişiklikleri kabul etmeyen üyeler pankarfabrikasi.comüyelik sözleşmesini sonlandırdıklarını yazılı olarak satis@pankarfabrikasi.com.com.com’a mail atarak pankarfabrikasi.com.com’e bildirebilirler.

İşbu sözleşme hükümlerine aykırı materyalleri pankarfabrikasi.comsitesine göndermiş olan üyenin üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın pankarfabrikasi.comtarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir.

4.c. pankarfabrikasi.com.com.com, kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, üyeliğinize bağlı olan bütün bilgileri çeşitli pazarlama faaliyetleri ve aşağıda sayılan nedenler ile kullanma hakkına sahiptir.

Üye/Kullanıcı, işbu üyelik ve kullanım koşullarını okuyup kabul ettikten sonra kendisine pankarfabrikasi.com.com, pankarfabrikasi.com.com’e ait olan ve/veya pankarfabrikasi.com.com’in iştiraki olduğu ve/veya pankarfabrikasi.com.com’in iştiraki olan ve/veya pankarfabrikasi.com.com’in bağlı olduğu Gruba bağlı şirketler ve/veya Gruba bağlı şirketlerin iştiraki olan şirketler, pankarfabrikasi.com.com’in tedarikçileri ve/veya pankarfabrikasi.com.com’in ticari ilişkisi olan şirketler tarafından kendisine gönderilecek her türlü ticari elektronik iletilere, onay vermiş olunacaktır. Bu kapsamda Üye/Kullanıcı, pankarfabrikasi.comtarafından kendisine, kişi müdahalesi olmadan çalışan faks, elektronik posta, kısa mesaj gibi otomatik arama sistemleri vasıtasıyla ya da başkaca diğer iletişim vasıtaları ile Üye/Kullanıcı’den başkaca herhangi bir ön izin alınmaksızın bilgilendirme, pazarlama ve/veya reklam amacıyla elektronik ileti, numune ürün, katalog, reklam materyali gönderebileceğini kabul etmiştir. pankarfabrikasi.com.com’in veya www.pankarfabrikasi.com.com.com alan adının veya pankarfabrikasi.commarkasının devir edilmesi halinde bu iznin pankarfabrikasi.comveya alan adını veya markayı devir alan kişiler için de geçerli olacağını Üye/Kullanıcı kabul etmektedir.

pankarfabrikasi.com.com’in aşağıdaki belirtilen kişisel bilgilerinizi toplayabileceğini, işleyebileceğini ve saklayabileceğini kabul etmektesiniz;

Elektronik posta adresi, adres/iletişim bilgileri, kimlik numarası, finansal bilgiler; Sitedeki faaliyetlerinize istinaden, gerçekleşen işlemlere ilişkin bilgiler; Kargo, fatura bilgileri veya bir ürünü satın almak veya kargo etmek için sağlamış olan diğer bilgiler; Site üzerinden yapılan yazışmalar, geri bildirimler ve pankarfabrikasi.com.com’e gönderilen mesajlar; bilgisayar/donanım ve bağlantı bilgileri, sayfa görüntüleme istatistikleri, sayfaya gelen ve gidilen trafik bilgileri, ad catalog/reklam yayınları ile ilgili veriler, IP adresleri ve standart web log bilgisi/standart web günlüğü bilgileri dahil, Siteyi ziyaret etmenizden, pankarfabrikasi.comhizmetlerini kullanmanızdan, içerik ve reklamlarımız ile etkileşiminizden doğan diğer bilgiler; Demografik ve navigasyon verileri gibi diğer şirketlerden alınan bilgiler; Üçüncü kişilerden sağlanan ek bilgiler.

pankarfabrikasi.comtoplamış olduğu verileri aşağıdaki amaçlarla kullanabilir ve 3. Kişilerle paylaşabilir. Satış süreçlerinin sorunsuz işlemesi için kullanıcı desteğini ve hizmetleri sağlamak; Uyuşmazlıkları ve Sitedeki sorunları çözümlemek; kanuna aykırı faaliyetleri önlemek, bulmak ve araştırmak ve pankarfabrikasi.comKullanıcı Sözleşmesi’ni uygulamak; Hizmetleri, içerikleri ve tanıtımlarımızı kişiselleştirmek, ölçmek ve geliştirmek; pankarfabrikasi.com ve pankarfabrikasi.com’e ait olan ve/veya pankarfabrikasi.com.com’in iştiraki olduğu ve/veya pankarfabrikasi.com.com’in iştiraki olan ve/veya pankarfabrikasi.com.com’in bağlı olduğu Gruba bağlı şirketler ve/veya Gruba bağlı şirketlerin iştiraki olan şirketler, pankarfabrikasi.com.com’in tedarikçileri ve/veya pankarfabrikasi.com.com’in ticari ilişkisi olan şirketler ile hedeflenen pazarlama, hizmet güncelleştirilmeleri ve promosyon teklifleri ile ilgili iletişim kanalları çerçevesinde sizlere bilgiler vermek; işbu sözleşmede tanımlandığı üzere Elektronik posta ile pazarlama amaçlı tanıtımlar göndermek; Bilgileri doğruluğunu teyit etmek amacıyla karşılaştırmak ve bu bilgileri üçüncü kişiler ile doğrulamak. Çeşitli hizmet veya pazarlama faaliyetleri kapsamında yapılabilecek herhangi bir faaliyet için kullanmak.

pankarfabrikasi.com’in aşağıda belirtilen 3. kişiler ile kişisel bilgilerinizi paylaşmasına onay vermektesiniz;

Sözleşmeler çerçevesinde pankarfabrikasi.com.com’in ticari faaliyetlerinin yürütülmesine yardım eden hizmet sağlayıcıları, pankarfabrikasi.com.com’e ait olan ve/veya pankarfabrikasi.com’in iştiraki olduğu ve/veya pankarfabrikasi.com.com’in iştiraki olan ve/veya pankarfabrikasi.com.com’in bağlı olduğu Gruba bağlı şirketler ve/veya Gruba bağlı şirketlerin iştiraki olan şirketler, pankarfabrikasi.com.com’in tedarikçileri ve/veya pankarfabrikasi.com.com’in ticari ilişkisi olan şirketler ile; pankarfabrikasi.com’in, sizin veya başkaca pankarfabrikasi.comkullanıcılarının hukuki ve cezai sorumluluğuna yol açabilecek bir soruşturma, yasa dışı faaliyet veya başkaca faaliyetler ile ilgili bilgi talebinde bulunan adli kurumlar veya diğer devlet kurumları veya üçüncü kişiler ile ve pankarfabrikasi.com.com’i, alan adını veya markasını devralmayı veya pankarfabrikasi.comile birleşmeyi düşünen diğer kişiler veya ticari kuruluşlar.

Üye/Kullanıcı dilediği zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin bu kullanım şartları kapsamındaki elektronik iletileri almaktan vazgeçebilecek olup; bunun için, pankarfabrikasi.com.com’e çağrı veya iletide yer alan iletişim bilgilerini kullanarak, bu yöndeki talebi iletmesi yeterli olacaktır. pankarfabrikasi.com.com, vazgeçme talebinin kendisine kolay bir yolla ve ücretsiz olarak iletilmesini sağlayacak olup; talebin alınmasını müteakip pankarfabrikasi.com3 gün içerisinde, bu talebin gereğini yerine getirecektir. Diğer internet sitelerinden veya bu sözleşme kapsamında verilen izne bağlı olarak 3. Kişilerden gelen maillerde vazgeçmek için diğer internet sitelerinde tanımlanan veya bu 3. Kişilerce tanımlanan yol izlenmelidir.

Üye/kullanıcı, pankarfabrikasi.com.com’de kendileri hakkında hangi bilgilerin saklanmış olduğunu öğrenmek için ücretsiz olarak yazılı bilgi talep edebilirler. Olası düzeltmeler, engellemeler veya bilgilerin silinmesi hakkındaki talepleriniz – yasaların öngördüğü ölçüde – derhal işleme alınmaktadır. Bilgilerin korunması ve güvenliği hakkında pankarfabrikasi.com’e sormak istediğiniz başka sorular olursa, her zaman info@pankarfabrikasi.com e-posta adresimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

5. Çerez Kullanımı

pankarfabrikasi.com.com.com’da kullanılan ve aşağıda tanımlanan Çerezlerin kullanılmasına müsaade etmektesiniz: Sizleri belirlemek ve oturumunuzun açık kalmasını sağlamak amacıyla kullanılan çerezler “oturum çerezleri”, oturumun kapatılması ile sabit sürücünüzden otomatik olarak silinmektedir.

Çerezleri, internet tarayıcınız izin veriyor ise, her zaman reddedebilirsiniz. Ancak bu halde Sitemizdeki bazı özelliklere ulaşmanız mümkün olmayabilir.

Sitenin belirli sayfalarında ve kontrolümüz dışında üçüncü kişilerin çerezleri ile de karşılaşmanız mümkündür.

6. Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi

Üye kayıt işlemini tamamladığı andan itibaren işbu sözleşmede belirtilen şartları kabul etmiş ve iş bu sözleşme yürürlüğe girmiş sayılır. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.

7. Yetkili Mahkeme ve Uyuşmazlıkların Çözümü

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

8. Tebligat Adresleri

8.a. pankarfabrikasi.comsitesi üyelerinden peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak üyenin pankarfabrikasi.com.com’e a bildirdiği eposta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.

8.b. Taraflar, mevcut epostalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski epostalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

8.c. Yine pankarfabrikasi.com.com’in üyenin kayıtlı eposta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirim e-postanın pankarfabrikasi.comtarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra üyeye ulaştığı kabul edilecektir. ÜYE, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.